Pravidlá boja

Každý hráč prichádza do hry ako radový vojak. Schopnosti všetkých vojakov sú pritom totožné. Každý vie bojovať s mečmi a lukom.

Pravidlá pre Zbrane sú záväzne riešené vo vlastnej sekcii pravidiel.

Životy

Každý hráč má 2 životy, ktoré je povinný si poctivo počítať. Strata dvoch životov znamená smrť. Strata jedného životu znamená ťažké zranenie, ktoré by mal hráč primeraným spôsobom hrať.

Ak je hráč usmrtený, môže zahrať smrť, ak mu to dovoľujú okolnosti. Ak by však zavadzal a zdržoval hru, mal by sa odobrať za bojisko kde môže zahrať svoju smrť. Porazení hráči sa čakajú na mieste na koniec stretu. Po ňom idú všetci za svojim veliteľom a odoberú sa na začiatočné miesto nového stretu. Tam znova ožijú, prípadne sa doliečia, ak v predchádzajúcom boji nezomreli.

Zásahové plochy

Meče uberajú za jedna do rúk a nôh, zásah do hrude a chrbta je za 2. Ostatné zbrane uberajú výhradne za 1. Pričom zásahové plochy pre každú zbraň sú nohy od pása po kolená, ruky od lakťov k ramenám, hruď a chrbát. Je prísne zakázané útočiť na hlavu a genitálie, ako aj naznačovať útok na tieto časti tela. Rovnako je zakázané cielene udierať do kolien, holení, predlaktí, lakťov a dlaní, tieto zóny spolu s hlavou a rozkrokom patria medzi nezásahové zóny.

Bonus za kostým

Ak má hráč pekný kostým, môže mu byť organizátormi udelený bonus vo forme jedného života navyše, prípadne si môže zvoliť bonus vo forme dlhšej zbrane o 10 centimetrov (na jeden vybraný meč). Hráč je však povinný si so sebou priniesť aj meč štandardných rozmerov, keby mu daný bonus pridelený nebol.

Ak si hráč vyberie bonusový život, strata jedného životu sa v tom prípade chápe len ako ľahké zranenie a on môže bez veľmi veľkých ťažkostí pokračovať v boji v plnej sile. Pri strate dvoch životov je však už ťažko zranený a mal by to adekvátne zahrať.

Špeciálne postavy

Špeciálne postavy sú označené oranžovou stuhou. Sú to organizátori, alebo hráči ktorých organizátori vybrali na rôzne účely. Môžu mať špeciálne schopnosti, netradičné zbrane, viac životov. Ich postavenie je zväčša vysoké a vzbudzujú autoritu, preto sa ich bežní vojaci boja a veľmi si ich vážia, aj keď stoja na strane súpera.

Be Sociable, Share!

Pridaj komentár