Trubkový meč

Návod na trubkový meč:

pridávam jeden dobrý poľský návod ktorý som našiel, vhodný pre trubkové aj drevené jadrá

http://www.fantazjada.pl/images//budowa_miecza_1.0.pdf

1)      Voľba vhodného jadra :

Ako jadro sa používa takzvaná PN trubka – PVC trubka používaná na vodoinštalačné práce. Bežne ju dostanete trebárs v Baumaxe, Hornbachu, obchodoch s vodoinštalačným materiálom, a v sieti železiarstiev Ento – tie sa nám osvedčili ako najlacnejšie. Z hľadiska vlastnosti materiálu sa nám väčšmi osvedčili teplovodné trubky – spoznáte ich tak, že majú po celej dĺžke červený prúžok (studenovodné majú prekvapivo –  modrý). PN trubka je pružná, a preto pružnosť zbrane absorbuje značnú časť energie úderu, teda – až tak to nebolí.

Sú povolené 2 typy trubiek, podľa ich vonkajšieho priemeru ich delíme na „hrubú 33mm“ a „tenkú  20mm“

Tenká trubka je ľahšia, a pružnejšia, no postráda potrebnú váhu, čiže vaše kryty vám súper ochotne prerazí, alebo pretlačí. Získate extra ľahké turbožihadielko. Vhodná je tak akurát na 90cm meče, na 60cm je príliš ľahká než aby sa s takými dalo efektívne brániť, a na 120cm je príliš pružná, takže získate skôr udicu, než meč, čo sa jednak zle ovláda, a druhak  sa na vás budú vaši súperi za zásahy „ohybom a odpružením“ veľmi škaredo pozerať. A po čase asi neostane len pri tom.

Hrubá trubka je masívnejšia, o čosi ťažšia, hrubšia, a menej pružná. Ideálny základ ak chcete mať niečo „riadne do ruky“. Meč s takýmto základom poskytuje pevné kryty, ktoré súper tak ľahko neprerazí. Ideálne na 60cm pobočný tesák. Na 90cm meče sa môže javiť ako trošku ťažká na jednu ruku, ale proti gustu žiaden dišputát. Na obojručné, 120cm meče je takmer ideálna. Pevné kryty, masívnejšie údery, ktoré sa s ľahšími zbraňami ťažko kryjú, a k tomu lukratívny pocit, že máte v ruke niečo naozaj poriadne, čo sa neohýba ako udica.

BEZ OHĽADU NA TYP POUŽITÉHO JADRA STÁLE PLATÍ  „NEMLÁŤ OKOLO SEBA BEZ ROZMYSLU“ súdny človek protivníka nezraní, bez ohľadu na to, akú zbraň má. Zato príslovečný „kus vola“ je schopný ublížiť aj s vankúšom. Takže  celé je to len o vašom prístupe.

2)      Obalenie jadra: Používajú sa mirelonové trubky – tepelná izolácia na vodovodné armatúry (PN trubky použité ako jadro). Spravidla ich dostanete v tom istom obchode. Spravidla je navrstvené: – jadro – 1.vrstva -2. vrstva. Jediná podmienka je, aby celková hrúbka obalenia, od jadra až po okraj bol MINIMÁLNE 2 cm, platí pre oba typy jadier.  Vždy si vyskúšajte, či vám to dokopy sedí. Čiže tenšia sa dá navliecť na jadro, a hrubšia ďalej na to, a že celková hrúbka obalenia je aspoň 2 cm.

3)      Oblepenie Jadra: Keď už máme mirelonové trubky navlečené na jadre, celé to treba spevniť. Po celej dĺžke to oblepíme kobercovou páskou, nejakej vhodnej farby – najlepšie sivou (červené, zelené alebo modré meče sú nežiadúce). Základ je oblepiť síce pevne, a na doraz, ale pritom zľahka – nesťahovať mirelon pod tým, aby sa zachovali jeho tlmiace vlastnosti.

POSTUP:

1)      PN trubku zrežte na potrebnú dĺžku. Pre obojručný meč = 120 cm -10cm (rezerva na hrot – (3-5) cm hruška na vyváženie = 105 cm. Pre kratšie zbrane je povinná rezerva na hrot 5 cm, a na hrušku podľa uváženia (tak 2-3cm). Čiže 90cm – 5cm -3cm = 82cm. Hruška na vyváženie sa svojim spôsobom počíta do rúčky meča.

2)      PN trubku ako jadro po celej dĺžke obviažeme 1 vrstvou kobercovej pásky, aby sme dosiahli vyššie trenie. Keď sa na to nastokne mirelon, bude trošku natesnejšie, a pri prudkom švihu neodletí.

3)      Navlečieme mirelonové trubky, tak aby nám ostával potrebný priestor na rúčku,    posledných 5/10 cm na hrote v sebe nemalo jadro, a dĺžka celej zbrane, po započítaní rezervy na hrušku nepresiahne maximálny povolený rozmer pre daný typ zbrane.

4)      Dieru v hrote necháme tak, nech je tam dutý priestor. Hrot uzavrieme na konci, trebárs kúskom molitanu strčeným do dutiny.

5)      Pri rúčke pridáme ďalší prstenec/prstence tlmenia, aby sme vytvorili ochranu pre prsty, na japonský spôsob. Takzvanú Tsubu.

6)      Už navlečené tlmenie pri rúčke ukotvíme, páskou prilepíme o jadro, nech sa nám ani náhodou neskĺzne, ani pri najprudšom švihu. Celé tlmenie potom po dĺžke oblepíme kobercovou páskou, nech získame potrebnú povrchovú odolnosť. (Samotný mirelon sa rád trhá)

7)      Výroba hrušky. Tu sa dá postupovať dvojako.

A)    použijeme železné podložky pod skrutky. Nájdeme si nejakú skrutku, ktorá ma o kúsok menší priemer, než je vnútorný priemer nami použitého jadra. Nakúpime železné podložky pod túto skrutku, a pridáme ich na skutku toľko, koľko potrebujeme. Vyvažujeme tak, aby bolo ťažisko meča v 1/3 jeho čepele. Na skrutke ich potom zafixujeme tak, že zvyšok jej tela oblepíme zasa raz kobercovkou tak, aby sa presne, alebo trošku natesno vošiel do trubky. Zafixujeme lepidlom, oblepíme hrušku troškou tlmenia (Mirelon / karimatka) a páskou, pre zaistenie, nech sa nám to nehýbe.

B)  Použijeme tenisovú loptičku, so závažím (kúsok kovu, piesok, štrk, čokoľvek, čo si vymyslíte, len tú loptičku nenapchajte doplna, maximálne do polovice. Ideálny je jeden kus závažia. Odporúčam rybárske obchody = olovené závažia na návnady). Do jednej steny loptičky vyrežte malý kríž, naplňte ju, a následne nastoknite na rúčku, a PORIADNE upevnite páskou, nech to ani náhodou neuletí. Aj v tomto prípade vyvažujte na ťažisko v 1/3 čepele. Ak používate túto metódu, tak si prirodzene nechajte na rúčke kus rezervy, ktorý skonči v loptičke.

Be Sociable, Share!

40 Responses to Trubkový meč

 1. ondrej says:

  chcem sa spytat ci moze byt ako zbran aj hanbo ( http://kobudo.eu/?show=hanbo&lang=SK ). Lebo ked uz je japonska tematika tak toto je zbran z okinavy takze by to mohlo byt v pohode

 2. Ryu says:

  XD klasicka larpacka vybava. Ale otazku mam, zbrane ako nosil klasicky pesiak tj wakizashi ako odznak statusu katana ako zalaozna zbran a naginata to uz by asi bolo privela?

 3. Ygor says:

  A Kanabo byť môže? 🙂

  http://sengokudaimyo.com/Tempstuff/tetsubo001.jpg

  V podstate by šlo o objručku s predĺženou rukoväťou.

 4. HAMBAC says:

  chcel by som sa spytat ako mam obalit jadro 1.mirelon a na to este jedna vrstva +obalit kobercovou paskou 2.mirelon + kobercova paska

  • Rudikalsson says:

   No, standardne sa kobercovkou oblepuje az uplne vrchna vrstva, a nestahuje sa to (stiahnutim by to strtailo tlmiaci efekt, mirelon musi byt „nadychany“). A zavisi od toho, ake jadro mas. Ak je prilis tazke, alebo ma nejaku hranu (ako napr bokken) tak dat min 3 vrstvy, zlahka na seba (ak sa nezmestia do seba, tak mirelnovu trubu po dlzke rozrez, a navlec to na to, rubova strana meca az take tlmenie nepotrebuje), a na povrchu bez stahovania oblepit

 5. HAMBAC says:

  takze ja mam dat 3 vrstvy mileronu??

 6. HAMBAC says:

  ja mam dat 3 vrstvy mileronu??

 7. HAMBAC says:

  ok, a kedy bude bojovacka?

 8. Rudikalsson says:

  30.4. ako je to aj na slade

 9. JennySecy says:

  Здравствуйте
  Петиция в анти-коррупционный комитет: прозрачность проведения лотерейных розыгрышей компании «ТД «Столото»
  Хочется поделиться на hmly.larp.sk о разного рода фальсификациях российских лотерей.
  Россиянин выиграл джекпот лотереи Австрия-Лото через онлайн-сервис Лотто Агента AgentLotto1.Com:
  [url=http://stolloto.ruАмериканские розыгрыши лотерей MegaMillions онлайн[/url].

 10. racemusic.ru says:

  [url=http://racemusic.ru/?muz=%E4%B3%E4%E8%EA][img]http://racemusic.ru/img/racemusic.png[/img][/url]
  даша шульц песни скачать клевые музыку в машину vector of underground другой уровень скачать гімн україни скачати morandi muzik skachat кан ани лорак сопрано скачать русский мегамикс 2017 бесплатно скачать музыку элвин грей
  [url=http://racemusic.ru/?muz=%C4%E2%E0%20%D2%E8%EF%E0]вот ссылка[/url]

 11. This web site definitely has all the information and facts I needed concerning this subject
  and didn’t know who to ask.

 12. arishab says:

  Hello, its Arisha here!
  I work as a professional an essay writer and have created this content with the intent of changing your life for the better. I started honing my writing skills in my school years. I learned that my fellow students needed writing helpand they were willing to pay for it. The money was enough to help pay my tuition for my first semester of college.
  Ever since college, I have continued to work as an academic writer. I was hired by a writing service based in the United Kingdom. Since then, the dissertations that I have written have been sold around Europe and the United States.
  In my line of work, I have become accustomed to hearing, Arisha, can you help me meet my writing assignment deadline? I know that I can save their time.

  Professional Writer Arisha Sangredecristoseminary Team

 13. Allenfrery says:

  [url=https://loveawake.ru] Simen. Simen , , .[/url]

 14. Вы всегда всегда сможете в произвольное оптимальное мгновение восторгаться красивой порнографией а так
  же жесткой еблей. Мы вам подобрали фотки, именно
  они удовлетворят любые пожелания.

  Миловидные куколки вовсе
  не только лишь оголяются перед фотокамерой.
  Они конечно готовы быть участником в наиболее
  настоящих групповухах. Истинные
  нимфоманки умеют обрабатывать по
  многу огромных членов. От двойного проникновения в
  до предела растянутые дырочки телочки имеют наиболее неслыханные струйные оргазмы.
  Вблизи видно, какиз пульсирующих пещерок вырываются потоки жидкости.

  Не менее любопытно смотреть за великолепными представительницами
  нетрадиционной сексуальной ориентации.
  порно фото с лесбиянками вечно пользуютсязаслуженной популярностью у мужчин.
  Игривые девки любят вылизывать чувствительные дырочки, а не
  отсасывать мощные пенисы.
  Все эти стонущие потаскушки в любой
  момент добиваются необыкновенного экстаза.
  С целью того для того чтобы усилить эмоции телки частенько пользуются заслуженными вибраторами и дилдо.

  http://forum.welznet.de/member.php?action=profile&uid=19770

 15. Javiergoast says:

  Hello brother.
  You heard about cool top part-time jobs. Binary Options?
  In order to earn a lot of euros, it is possible and not to be professional trader in currency trading. You need predict where go the price up or down.
  Test your skills on a demo account and there you will understand everything easy to make dollars. The fastest money in your life.
  Go to the exchange .
  http://gg.gg/uzzt7

Pridaj komentár